09.04.2009
Netradiční návštěva v MŠ

Kromě dětí se v MŠ líbilo 8. dubna i aljašským malamutům - tažným psům, které nám přišel představit strejda Roman. Zajímavá akce pro děti z celé naší MŠ byla uvedena poutavým vyprávěním o rase těchto psů, děti si mohly jednoho ze psí výpravy osahat a pomazlit se s ním. Netradiční dopoledne bylo završeno projížďkou na káře tažené spřežením čtyř aljašských malamutů. Krásné počasí vyhovovalo dětem, méně pak psům, kteří se ve svém kožíšku trochu zapotili. Jsou však zvyklí absolvovat mnohem delší trať, než cestu pod hrází, která byla trasou pro jízdu spřežení. Navíc jim děti nabídly občerstvení z plastových lahví, takže psí běžci vše hravě zvládli. Děti byly nadšené a přestože některé usedaly do káry s nedůvěrou, zážitek z jízdy jim vše vynahradil. Starší děti se postavili na stupínek a „řídili“ káru jako praví mašeři.

Dopoledne se psí společností se moc líbilo nám všem. Podívejte se na fotografie.