18.04.2014
Dny Země v lešeňském parku

Dny Země

v lešenském parku

Od 22. dubna do 5. května budou v zámku Lešná u Valašského Meziříčí probíhat programy pro školy Dny Země v lešenském parku, jejichž účastníci si mohou také prohlédnout nově otevřenou malou expozici ptáků. Bude vyhlášená anketa Strom roku lešenského parku 2014.

V zámku Lešná u Valašského Meziříčí proběhnou zážitkové programy pro objednané školní kolektivy Dny Země v lešenském parku. Součástí programů bude zahájení ankety Strom roku lešenského parku. Budou zveřejněny nominované stromy do ankety.

Zaměstnanci muzea regionu Valašsko připravili vítání ptačího zpěvu, probouzení drobného života v parku a také slavnostní odemykání zámeckého parku velkými, zdobnými, kovanými klíči: „To jsou klíče jako od pokladu“, divily se Anetka Nejedlá, Adélka Aujezdská a Nikolka Bajerová ze třídy Čiperných stonožek MŠ 1. Máje 1153 z Rožnova pod Radhoštěm, které si jako jedny z prvních dětí mohly klíče prohlédnout.