24.10.2013
Akce "Čisté zoubky"

Milí rodiče,

rádi bychom Vás informovali o projektu Dental Prevention, v rámci kterého navštěvujeme jakožto studenti oboru Zubní lékařství školy a školky a učíme děti čistit zoubky.

Přednáška zahrnuje teoretickou část, ve které podáváme dětem informace o anatomii dutiny ústní, faktorech, které způsobují zubní kaz a dále probíráme správnou techniku čištění a především správný výběr kartáčku.

Teoreticky získané znalosti mohou děti využít při praktickém nácviku, kdy si samy čistí zoubky kartáčkem a my je kontrolujeme.

Důležité je, aby děti měly s čím nacvičovat, proto je zde shrnuto pár základních parametrů, které by měl mít správný kartáček:

* měkké, husté a rovně střižené štětiny

* malá hlavička

Přednáška je samozřejmě uzpůsobena jejich věku, ale aby byl efekt co největší, je vhodná vaše účast na přednášce a pomoc dětem při dočišťování zoubků.

• termín akce 19.11. v 15.00 hodin