10.09.2014

• Divadélko Vanda a Standa v naší MŠ
  • 15.9.2014
  • 9.30 hodin

• Informační centrum bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství nabízí Mateřským školám hudebně zábavný program dvojice Vanda a Standa Přijede k nám návštěva zaměřený na zdravou výživu a hygienu při stravování.
    Program vznikl v rámci realizace projektu Ministerstva zemědělství ČR Informační centrum bezpečnosti potravin a byl volně zpracován na téma 5 klíčů k bezpečnému stravování Světové zdravotnické organizace (WHO).

Dětem se v průběhu programu vštěpují základní hygienické zásady např. mytí rukou před jídlem a po toaletě, umývání ovoce a zeleniny atd. Děti se formou hry dozvědí, proč nemají jíst nahnilé ovoce, zeleninu, proč nemají jíst potraviny, které našly, nebo jim spadly na zem, proč nemají jíst potraviny, které mají porušený obal, proč nemají pít vodu z řeky, atd.

PREventivní triky k použití elektriky pro pražské mateřské školy III.